Хто та скільки буде платити за крадіжку природного газу.

Українське законодавство передбачає застосовування штрафних санкцій до порушників, які незаконно споживають блакитне паливо шляхом самовільного під’єднання до газових мереж, зриву пломби, втручання в роботу газових лічильників, самовільні врізки у газопровід.

Працівники ПАТ «Маріупольгаз» проводять перевірки за допомогою сучасного спеціалізованого обладнання, яке дозволяє виявити усі види втручання в систему газопостачання і газових лічильників. Розмір відшкодувань за збитки може становити до 200 тис. грн.

Наприклад, споживачу – порушнику, у якого було виявлено несанкціоноване втручання в газорозподільну систему шляхом врізки до вузла обліку газу, проводяться нарахування за 2 роки. Сума збитків залежить від розміру опалювальної площі. Так, при опалювальній площі 70 м2 збитки в середньому складають 148 690 грн.

У разі не оплати штрафу, ПАТ «Маріупольгаз» припиняє газопостачання будинку до повного погашення боргу і справа передається до суду, при цьому споживач має сплатити ще й судовий збір.

ПАТ «Маріупольгаз» надає можливість споживачам, які мають незаконні врізки в газорозподільну систему або втручання в газовий лічильник до початку опалювального періоду самостійно повідомити в ПАТ «Маріупольгаз» за телефоном 098-407-38-48 для усунення порушення.

До таких споживачів штрафні санкції не будуть нараховуватися, а виконається перерахунок об’ємів споживання природного газу по середньому згідно їх групи споживання встановленой Кодексом, тільки за поточний 2020р., який також буде розраховуватись залежно від розміру опалювальної площі. Сума нарахувань при опалювальній площі 70 м2 в середньому буде складати 11152 грн.

Отож, вдаючись до незаконного використання газу, споживачам слід розуміти, що з часом ці факти все одно будуть виявлені. Тому набагато дешевше споживати блакитне паливо легально та сплачувати щомісячно платіжки.        

 

Адміністрація ПАТ «Маріупольгаз»