НКРЕКУ рекомендувала ліцензіатам на період карантину призупинити застосування санкцій по відношенню до побутових споживачів

 Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), рекомендувала своїм ліцензіатам призупинити на період карантину винесення попереджень, здійснення відключень і застосування будь-яких інших санкцій щодо побутових споживачів. Згідно з повідомленням на сайті регулятора, ліцензіатам також рекомендується максимально обмежити роботу центрів обслуговування клієнтів та інформаційно-консультаційних центрів.

 Крім того, комісія вказала на необхідність забезпечення можливості дистанційного вирішення спірних питань, максимального скорочення службових поїздок, організації для персоналу гнучких графіків роботи, в тому числі можливості віддаленої роботи. В рамках заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавируса НКРЕКУ рекомендувала учасникам відкритих засідань регулятора приймати в них участь дистанційно за допомогою технічних засобів.

 Комісія також відзначила, що заяву на отримання / анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності приймає виключно через Єдиний державний портал адміністративних послуг, а також нагадала: через портал ліцензіати також можуть вносити зміни в документи, подавати звітність в електронному вигляді. НКРЕКУ здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.